Blumo Łódź - pozycjonowanie
kontakt Łódź WARSZAWA:
kontakt Łódź ŁÓDŹ:
poczta
Pozycjonowanie warszawa logo Oddział:
BLUMO Warszawa

5 sposobów na darmową reklamę w Internecie

Reklama w pierwszej chwili kojarzy nam się z odpłatną formą marketingu – spotem telewizyjnym, banerem w mieście czy sponsorowanym przedstawieniem produktu. To słowo nie ma zbyt pozytywnego wydźwięku, głównie ze względu przywodzenia na myśl długich reklam telewizyjnych. Jednak obecne czasy otwierają przed nami zupełne nowe horyzonty reklam. Jeśli nie masz zbyt dużo środków na inwestowanie w marketing dla swojej firmy, istnieje wiele rozwiązań na bezpłatną promocję w sieci , która przyniesie widoczne rezultaty. Przedstawimy 5 sposobów na darmową reklamę w Internecie.

1. Darmowa reklama w Internecie: social media

Media społecznościowe to obecnie niezaprzeczalnie potęga Internetu. Większość z nas co najmniej godzinę dziennie spędza na witrynach i aplikacjach społecznościowych. Ta popularność doskonale wykorzystywana jest przez reklamodawców, ale jest też okazją do promowania swojej strony internetowej. Darmowa reklama w Internecie polega w tym przypadku na założeniu konta lub fanpage’a i docieranie do nowych odbiorców, zapoznając ich w ten sposób z naszą marką.

Warto być obecnym na wielu kanałach, jednak należy przemyśleć, czy będziemy mieć czas lub pracowników do stałych aktualizacji treści na każdym z nich. Wybierz wówczas opcję, z której Twoi klienci korzystają najczęściej. Obserwujący = przyszły klient!

Jakie social media wybrać dla swojej działalności?

2. Pozycjonowanie stron internetowych

Samodzielne pozycjonowanie stron bez wątpienia wymaga wiedzy, czasu i cierpliwości, jednak w Internecie znajdziemy wiele narzędzi, które mogą nam pomóc, np. audyty SEO , narzędzia podpowiadające słowa kluczowe, jak i propozycje od Google: Google Search Console oraz Google Analytics. Przy braku doświadczenia mogą one jednak nie wystarczyć, dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalnej agencji SEO, która przygotowuje wiele pakietów na każdą kieszeń.

Na proces pozycjonowania stron składa się m.in.:

Pozycjonowanie to doskonała reklama, która ma długotrwały efekt. Głównym warunkiem jej skuteczności jest jednak właściwe jego prowadzenie. Sprawdź cennik pozycjonowania w Blumo i sam przekonaj się o naszych niskich cenach!

3. Blog firmowy

Google docenia częste aktualizacje treści i merytoryczne teksty, a najlepszym miejscem na ich dodawanie jest blog firmowy. Jest on idealnym narzędziem do pozyskiwania ruchu na stronie. Możesz zatrudnić copywriterów albo nie wydawać nic, samemu pisząc artykuły na bloga, dzięki czemu to darmowy sposób na reklamę w Internecie. Korzyści z prowadzenia bloga firmowego obejmują np.:

4. Marketing szeptany – darmowa forma reklamy w Internecie

Na początku działania Internetu fora były głównym źródłem wiedzy – nie było tylu merytorycznych treści i informacjami wymieniano się z ludźmi o większym doświadczeniu. Mimo, że teraz rola forum internetowego maleje, nadal ma swoje miejsce w sieci.

Udzielanie się na branżowych forach internetowych to świetny sposób na darmową reklamę swojej firmy w Internecie. Co więcej, ma większe szanse na sukces, bo udzielająca się tam społeczność jest zaineresowana branżą, w której działamy. Warto jednak pamiętać, aby linkować na forach z umiarem i „naturalnie”, aby nie zostać zablokowanym przez moderatora.

5. Mapy Google i Google Moja Firma

Wizytówka Google Moja Firma to darmowy sposób na reklamę, którą oferuje Google. W szybki i prosty sposób możemy utworzyć wirtualną wizytówkę dla naszej firmy, dzięki której użytkownik łatwiej ją znajdzie w sieci. Należy zacząć od założenia konta Google i podpięcia do niego wizytówki, uzupełnienia informacji o firmie i weryfikacji przez Google. Taka wizytówka firmy zapewnia jej nie tylko miejsce w wynikach wyszukiwania, ale również widoczność w Mapach Google, co ułatwia znalezienie jej klientom zainteresowanym skorzystaniem z usług stacjonarnie.

Zalety założenia konta w Google Moja Firma:

Jak widać, możliwości na darmową reklamę w Internecie jest więcej niż mogłoby się wydawać. Nie trzeba wydawać dużych kwot, aby promować swój biznes w sieci. Są jednak kwestie, które wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia i nie zastąpią ich żadne aplikacje czy internetowe narzędzia. Agencja SEO Blumo oferuje profesjonalne pozycjonowanie stron, tworzenie stron internetowych czy realizowanie kampanii AdWords w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i kontaktu!

Ocena: 4.33/5 na 6 głosów