Blumo Łódź - pozycjonowanie
kontakt Łódź WARSZAWA:
kontakt Łódź ŁÓDŹ:
poczta
Pozycjonowanie warszawa logo Oddział:
BLUMO Warszawa

Google – darmowa strona mocy

Platforma Google.pl, która automatycznie wita nas tuż po otworzeniu okna przeglądarki to widok już dobrze znany i nikogo niedziwiący. Choć na rynku możemy znaleźć wiele innych wyszukiwarek internetowych to, co roku wciąż jedną z najpopularniejszych jest google. Dlaczego amerykańskie przedsiębiorstwo Google LLC zdobyło taką popularność? W swojej ofercie platforma posiada nie tylko niezliczone katalogi sklasyfikowanych informacji, ale również mnóstwo pobocznych narzędzi, które ułatwiają nie tylko prace,
ale również życie codziennie.


KOLEKCJE

Kolekcje GoogleTo narzędzie umożliwiające własne katalogowanie niezbędnych dla nas informacji. Tutaj możemy stworzyć własne foldery ze skrótami do stron i obrazów najbardziej nam potrzebnych. Niestety nie możemy ich udostępniać innym użytkownikom tak jak w przypadku plików zapisanych na Google Dysku. Dodatkową nie dogodnością jest fakt, że daną stronę lub obraz nie możemy zapisać od razu w wybranym przez nas katalogu. Zapisuje on się w ogólnym nowo utworzonym pliku i musimy go ręcznie przenieść, tam gdzie chcemy.


JAMBOARD

Jamborad GoogleTo interaktywna tablica, która ułatwi przeprowadzenie wszystkich zebrań i prac zespołowych. Na początku tablica może przypominać narzędzie przeznaczone dla dzieci, ale niech to Was nie zmyli. Dzięki prostocie tego urządzenia w kilka sekund możecie przeobrazić tablicę w tabelę zadań niezbędną dla firm działających w systemie Agile.
KEEP

Keep Google


To notatnik, który nie pozwoli Ci się zgubić w obowiązkach dnia codziennego. W GoogleKeep możesz tworzyć notatki, przypomnienia, listy zakupów. Każdemu zdarzeniu możesz zmienić kolor lub dodać zdjęcie, aby wyróżnić je tak by żadne wydarzenia nie zginęło w gąszczu wszystkich informacji. W tym internetowym notatniku możesz również zapisywać swoje spostrzeżenia dotyczące świata lub wiersze.
HANGOUTS

Hangouts GoogleHangouts to nic innego jak komunikator typu czat. Umożliwia on rozmowę między współpracownikami, którzy muszą szybko omówić ważne zagadnienia projektowe, a nie chcą przeszkadzać innym pracownikom pracującym z nimi w open space. Hangouts sprawdza się również, gdy chcemy porozmawiać z bliską nam osobą, lecz popularne komunikatory w pracy są zablokowane lub źle widziane w oczach współpracowników.
BLOGGER

Blogger Google


Google dba o swoich użytkowników zapraszając ich do tworzenia własnych treści. Blogger to narzędzie, w którym możesz pisać własnego bloga o dowolnej tematyce. Twórcy mogą sami wybrać domenę, projekt, który będzie najlepiej oddawać charakter bloga, sprawdzać statystyki gdzie i przez kogo nasza strona jest czytana, a dzięki dodatkowej opcji archiwizowania żaden post nie zniknie. Jeśli blog okaże się atrakcyjny dla innych czytelników, będzie można na nim jeszcze zarobić.
KSIĄŻKI

Ksiazki Google


Kolejna wyszukiwarka w wyszukiwarce ułatwiająca zdobycie informacji o książce i możliwości jej zakupu. Platforma Google daje swoim użytkownikom internetowy dostęp do wielu popularnych dzieł literackich, niestety niektóre strony w książkach zostały pominięte, lecz istnieje możliwość ich kupienia. Dla osób pragnących posiadania pełnego dostępu do książek istnieje możliwość zakupu e-bokka, w bardzo przystępnej cenie.
ZAKUPY

Zakupy Google


Jedno z najbardziej przydatnych narzędzi w życiu codziennym ułatwiającym zakupy. GoogleZakupy to wyszukiwarka w wyszukiwarce, do której wpisujemy tylko nazwę rzeczy, którą chcemy kupić. W zamian otrzymujemy zestawienie produktów, których poszukujemy wraz z ceną i miejscem, gdzie daną rzecz możemy kupić. Po wejściu w link często okazuje się, że zakupy możemy zrobić internetowo z dostawą nawet następnego dnia.
WIADOMOŚCI

Wiadomosci GoogleTo platforma, w której mamy dostęp do najnowszych informacji ze świata i kraju. Wiadomości są podzielone na sekcje biznes, nauka i technika, rozrywka, sport oraz informacje lokalne i pogodowe. Po kliknięciu w link danego artykułu zostajemy przeniesieni na stronę, na której oryginalnie został umieszczony. Oznacza to, że mamy do czynienia z kolejną wyszukiwarką wyszukiwarce.KONTAKTY

Kontakty GoogleTo lista wszystkich kontaktów telefonicznych naszych znajomych, którzy również korzystają z platformy google, synchronizowaną ze swoim telefonem. Dany numer telefonu możemy udostępnić innym użytkownikom, jak i również zadzwonić do danej osoby.


Wyżej wymienione narzędzia zostały głównie oparte na tym, na czym Google zna się najlepiej, czyli szukaniu treści. Dzięki stworzeniu odpowiedniego algorytmu większość narzędzi kategoryzuje
swoje wyszukiwarki tak, aby użytkownik otrzymał tylko najpotrzebniejsze informacje, ograniczając dane frazy do minimum. Dodatkowo Google LLC wychodzi naprzeciw obecnym trendom
panującym w sposobach zarządzania biznesem i tworzy proste, intuicyjne narzędzia mające ułatwić prace. Dzięki stworzeniu intuicyjnej i prostej przeglądarki oraz narzędzi ciężko będzie
innym twórcom przebić to amerykańskie przedsiębiorstwo.

Ocena: 4.57/5 na 14 głosów