Blumo Łódź - pozycjonowanie
kontakt Łódź ŁÓDŹ:
kontakt Łódź WARSZAWA:
poczta
Pozycjonowanie warszawa logo Oddział:
BLUMO Warszawa

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Podążając za wciąż rozszerzającą się gałęzią handlu internetowego, wprowadziliśmy do swojej oferty pozycjonowanie sklepów internetowych. Ta usługa skierowana jest zarówno dla małych, jak i większych podmiotów, które specjalizują się w sprzedaży detalicznej lub hurtowej niezależnie od rodzaju sprzedawanych produktów.

Nasza firma od dłuższego czasu zajmuje się pozycjonowaniem sklepów internetowych, które jest zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku zwykłych stron WWW ze względu na ich wielowątkowość. Pozycjonujemy firmy posiadające w swoim asortymencie od kilku do kilku tysięcy produktów, skupiając się zarówno na pozycjonowaniu całych kategorii, jak i konkretnych towarów czy usług.

Specjalizujemy się także w pracy przy sklepach wykonanych w PrestaShop, Click Shop oraz w WooCommerce WordPress.

Wykonanie audytu SEO sklepu WWW

Pierwszym krokiem przed pozycjonowaniem każdego sklepu online jest przeprowadzenie przez naszą firmę profesjonalnego audytu SEO, dzięki któremu dowiemy się, co należy zmienić lub poprawić na stronie sklepu, aby był bardziej przyjazny dla Google oraz użytkownika.

Uzupełnianie treści

Jednym z naszych głównych zadań jest uzupełnianie treści na stronie sklepu WWW oraz ich regularna modyfikacja, gdyż pozytywne zmiany na stronie są bardzo dobrze postrzegane przez Google. Bez treści bogatych w odpowiednie frazy pozycjonowanie sklepów online jest mało efektywne. Współpracujemy z doświadczonymi copywriterami, którzy napiszą wysokiej jakości powitalny tekst na stronę główną, treści do kategorii, jak i treści do konkretnych produktów. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych!

Poprawki kodu

Sklepy WWW często tworzone są w otwartych oprogramowaniach jak np. PrestaShop czy Click Shop, które mają bardzo rozbudowane kody, często są również niepotrzebnie zaśmiecone, co nie wpływa pozytywnie na pozycje. Nasza firma optymalizuje kod, sprawiając, że sklep internetowy jest o wiele przyjaźniejszy dla wyszukiwarek internetowych nie tylko dla Google.

Statystyki fraz

Każdy pozycjonowany w naszej firmie sklep internetowy dodawany jest do narzędzi Webmaster Tools (Search Console) oraz statystyk GA (Google Analytics), dzięki którym możemy wyszukać frazy, którymi bezpośrednio zainteresowani są potencjalni klienci. Statystyki Search Console i Google Analytics pozwalają również na analizowanie wejść na stronę sklepu internetowego z różnych źródeł, czas ich przebywania, a także głęboką analizę efektów naszej pracy i innych metod marketingu online.

Optymalizacja meta tagów

Aby pozycjonowanie było jak najbardziej efektywne, nasza firma uzupełnia oraz poprawia wszystkie meta tagi na stronie sklepu w odpowiednie dla danej kategorii słowa kluczowe. Nasze doświadczenie oraz korzystanie ze statystyk wejść z Google pozwala nam na właściwe wypełnienie meta tagów, które pozytywnie wpływają na pozycjonowanie.

Podejście regionalne

Dużo fraz wyszukiwanych z nazwą miasta: np. "sklep z fajerwerkami Łódź", czy "Hurtownia sztucznych ogni Warszawa".
Często warto też przy tworzeniu fraz wykorzystać słowa "hurtownia" i "producent".

Serwis sklepów internetowych

Serwis sklepów WWW polega na bieżącym naprawianiu zaistniałych problemów, aby sklep przez cały czas właściwie funkcjonował. Naprawiamy również błędy wynikające ze zmian parametrów serwera. Dodatkowo nasza firma oferuje również inne usługi dotyczące serwisu sklepów internetowych, w którego skład wchodzą m.in.:

Fotografia produktowa

Oferujemy również fotografię produktową, którą wykonują profesjonalni fotografowie doskonale znający się nad estetyką produktową.

Aktualizacje i integracje sklepów internetowych

Aktualizacje sklepów internetowych są często bardzo uciążliwe, szczególnie gdy ktoś nie ma na ten temat żadnego pojęcia lub po prostu czasu. Nasza firma bez problemów zajmie się integracją sklepu internetowego z Ceneo, oraz aktualizacją za pomocą plików CSV i XML.

Tworzenie sklepów internetowych

Do tej pory stworzyliśmy kilka zaawansowanych sklepów internetowych, które charakteryzowały się niezwykłą przejrzystością oraz łatwością w poruszaniu. Zbudowane przez nas witryny są responsywne, dzięki czemu bez problemów działają na urządzeniach mobilnych. Stworzony przez nas oryginalny kod oraz rozplanowanie zakładek i treści sprzyja późniejszemu pozycjonowaniu sklepu internetowego. Na każdym kroku cenimy sobie współpracę z klientem, szczególnie jeśli chodzi o wygląd strony lub dodatkowe opcje jak formularz kontaktowy, wyszukiwarka produktów, galeria zdjęć produktów i wiele innych.

Obsługujemy sklepy:

Sklepy Click Shop.
Sklepy Click Shop
Sklepy Presta Shop.
Sklepy Presta Shop
Sklepy WooComerce.
Sklepy Wordpress WooComerce

Integrujemy sklepy z:

Ceneo.
Integracja sklepu z Ceneo