Blumo Łódź - pozycjonowanie
kontakt Łódź ŁÓDŹ:
kontakt Łódź WARSZAWA:
poczta
Pozycjonowanie warszawa logo Oddział:
BLUMO Warszawa

Pozycjonowanie stron w systemie WordPress

Pozycjonowanie strony w systemie WordPress jest możliwe i przy umiejętnym wykorzystaniu potencjału jaki daje ten system można starać się zdobyć stroną stworzoną w tym systemie pierwsze pozycje w Google.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze wtyczki, które pomagają nam w pozycjonowaniu.

Kompleksowe Wtyczki WP do pozycjonowania

Pozycjonowanie składa się z wielu różnych niuansów. Można znaleźć specjalistyczne narzędzie dla każdego z nich osobno. Jednakże, jeśli jest potrzeba wtyczki wielofunkcyjnej, warto zapoznać się z dwoma wtyczkami, które pokrywają większość potrzeb.

WordPress SEO by Yoast

To jedna z najbardziej popularnych wtyczek WP. Ma ponad milion pobrań i dość wysokie oceny. Wtyczka pozwala na ustawienia wielu parametrów związanych z pozycjonowaniem, oprócz wyknywania zmian posiada też opcje analityczne.

Funkcjonalności:

Kanoniczny URL (rel="canonical"), pomaga wyszukiwarce powiązać treści, które zostały opublikowane na różnych stronach lub podstronach, z jednym podstawowym adresem .Dzięki temu w wynikach wyszukiwania pokazywana jest podstrona na której nam zależy a nie jej "dubler".

All-in-One SEO Pack

Ta wtyczka jest bardzo podobna do Yoast. Oferuje tę samą funkcjonalność, ale jest skierowana na mniej doświadczonych użytkowników, którzy nie mają możliwości ustawiać każdego szczegółu strony WWW ręcznie.

Lista funkcjonalności jest prawie jednakowa:

Obie wtyczki świetnie radzą sobie z przydzielonymi dla nich zadaniami, i obie mogą skutecznie z optymizować stronę pod pozycjonowanie.

All-In-One Schema.org Rich Snippets

Plugin All In One Schema.org Rich Snippets to jedna z najbardziej popularnych bezpłatnych wtyczek. Ma wszystkie niezbędne podstawowe funkcje. Obsługuje schematy dla mnóstwa motywów, na przykład, opinie, wydarzenia, przepisy kulinarne itp. Również ma możliwość przeglądu tego, jak będą wyglądać Rich Snippets w wyszukiwarce Google. Inaczej mówiąc wskazujemy Google czego tyczą się dane umieszczone na stronie internetowej czy są to godziny otwarcia, cena a może nr telefonu?

Optymizacja strony pod Socjal Media

Kiedy mówimy o pozycjonowaniu, nie możemy zapomnieć o Socjal Mediach. Mogą być one nie tylko potencjalnym masowym źródłem ruchu, ale i są jednym z aspektów, który bierze pod uwagę wyszukiwarka przy tworzeniu rankingu.

WP Facebook Open Graph Protocol

Ta wtyczka dodaje dane OpenGraph do treści WordPress. To oznacza, że wpisy i stron będą ładnie wyświetlać się w Facebook, Google+ i LinkedIn.

Również, atutem tej wtyczki jest wygoda, natychmiast się uruchamia i nie potrzebuje długiej rejestracji. Wymaga tylko wprowadzenia ID konta z Facebook i dodania niezbędnych obrazków. Wszystko pozostałe wykonuje się w tle. Pierwsze dwie wtyczki dla pozycjonowania, również mogą wykonywać tę funkcję.

Optymizacja obrazków

Obrazek – to nie tylko istotny graficzny element strony WWW, ale również ważna część pozycjonowania. Google z trudem radzi sobie z analizą zawartości obrazków, dlatego też trzeba wskazać Google co znajduje się na danym obrazku.

Poniżej kilka wtyczek, które pomogą zoptymalizować obrazki pod SEO.

SEO Friendly Images

SEO Friendly Images będzie automatycznie uaktualniać Twoje obrazki odpowiednimi nazwami i alt-tagami. Te tagi służą dla wyszukiwarki ważnym sygnałem, ale ich uzupełnienie często jest zapominane przy tworzeniu treści.

Media File Renamer

Skoro już zaczęliśmy mówić o ważnych ustawieniach do pozycjonowania, o których często zapominamy, warto wspomnieć, że wyszukiwarka również bierze pod uwagę nazwy plików obrazków. Dla tego one powinni być powiązane ze wpisem lub ze stroną, na której one się znajdują.

Nie mniej jednak zmiana nazwy pliku medialnego w WordPress może przynieść dość dużo kłopotów: należy ściągnąć plik, zmienić nazwę, wgrać na stronę i usunąć stary.

To już nie jest problem dla Media File Renamer który pozwala na zmianę nazw obrazków bezpośrednio z panelu WP. I to jeszcze nie wszystko. Wtyczka również aktualizuje wszystkie linki, gdzie plik występuje, żeby nie było żadnych błędów przy poruszaniu się po serwisie WWW.

WP Smush

Optymizacja obrazków oznacza nie tylko uzupełnienie wszystkich informacji prawidłowo, ale też to, aby ładowały się jak najszybciej, ponieważ czas ładowania strony WWW też jest brany pod uwagę przez Google. Główną zaletą jest to, że wtyczka będzie wykonywać swoje operacje automatycznie, kiedy przesyłasz obrazek na stronę internetową, istniejące pliki również mogą być optymalizowane pod względem ilości kb.

Inne wtyczki do pozycjonowania w WordPress

Chociaż już objęliśmy większość podstawowych funkcjonalności, następujące wtyczki pomogą optymalizować stronę na WordPress jeszcze bardziej.

Google XML Sitemaps

W przypadku, jeśli nie wykorzystywane jest jedno z wielofunkcyjnych rozwiązań do pozycjonowania, wymienione wcześniej, muszą być Państwo pewni, że mają wtyczkę sitemap (mapa strony czyli spis wszystkich podstron serwisu) dla strony WordPress.

Ta wtyczka umożliwi tworzenie pełnej mapy XML strony i automatycznie dodaje nowe treści do spisu podczas, gdy strona WWW powiększa się bądź zmniejsza o podstrony. Dzięki mapie strony Google ma dostęp w jednym miejscu do wszystkich podstron serwisu, dzięki czemu łatwo jest wyszukiwarce dotrzeć do wszystkich treści, oraz indeksowane są one szybciej.

Broken Link Checker

Linki, które prowadzą do nikąd, irytują odwiedzających stronę WWW, a zatem zmniejszają jakość Twojej strony dla Google i innych wyszukiwarek. Wtyczka Broken Link Checker skanuje linki na stronie, strony, obrazki, komentarze, przekierowania pod względem poszukiwania nieaktywnych wtyczek. Dzięki niej wszystkie znalezione linki można edytować bezpośrednio z panelu wtyczki, bez potrzeby ręcznej edycji treści.

Wady i zalety WordPress z punktu widzenia SEO

Wordpress jest platformą z dużą ilością różnorodnych wtyczek, wśród których są narzędzia do pozycjonowania. Oznacza to, że świetnie sprawdza się dla pozycjonerów amatorów. Nie mniej jednak dodatkowe funkcjonalności spowalniają stronę. Duża ilość wtyczek może spowodować, że czas wgrywania strony, sięgnie nawet do jednej minuty.

Najczęściej strony WordPress mają dużą ilość zbędnych śmieci w kodzie. Pozycjonowanie takiej strony internetowej w Google jest trudniejsze. Alternatywą dla WordPress, jest nasz własny autorski kod, którego każda linijka napisana jest z myślą optymalizacji SEO.

Często w ramach pozycjonowania przepisujemy strony na WordPress na nasz autorski, lekki kod HTML. Jednakże nie zawsze tego życzą sobie klienci, którzy są związani z WordPress i wtedy działamy również w oparciu o powyższe wtyczki.

Wtyczki Wordpress do pozycjonowania

Wtyczka SEO YOAST.
wtyczka do pozycjonowania SEO YOAST
Wtyczka All-in-One SEO Pack.
wtyczka do pozycjonowania All-in-One SEO Pack
Wtyczka integracji grafiki z Socjal Media.
wtyczka WP Facebook Open Graph Protocol
Wtyczka SEO Friendly Images do obrazków.
wtyczka WP SEO Friendly Images
Wtyczka do zmiany nazw plików obrazków i mediów.
wtyczka WP Media File Renamer
Wtyczka do optymalizacji wagi obrazków.
wtyczka WP SMUSH
Wtyczka do tworzenia mapy strony.
wtyczka WP XML Sitemaps
Wtyczka do eliminacji ślepych linków.
wtyczka WP Broken Link Checker